05 júna 2015

Polýcia parkuie (258) - Tesne na čiare

chyby v nadpise sú naschvál

Miesto činu: Dubnica nad Váhom, Lidl
Dátum: 19.5.2015
ŠPZ: KE651IO
Indikácie: Čiarosleposť
Značka auta: VW Golf Combi
Váš podpis: palo

Vyjadrenie OR PZ Košice:
Dňa 18.5.2015 bolo toto vozidlo odovzdané firme, ktorá vykonáva kalibráciu prístrojov umiestnených vo vozidle. Naši policajti prevzali vozidlo zo servisu o 10 dní. Na základe uvedeného sa domnievame, že mohlo ísť o skúšobnú jazdu pracovníka firmy, ktorá objednané práce vykonávala, nie príslušníka Policajného zboru Slovenskej republiky.

___________________________________________________________________
NAHLÁS CHYBU V PRÍSPEVKU

3 komentáre:

 1. výhovorky chybu si nepriznajú

  OdpovedaťOdstrániť
 2. To chcete tvrdit, ze kalibraciu riesili na parkovisku? Alebo mozno bol kalibracne zariadenia kupit v lidli - viem to nie je vtipne. Alebo auto bolo v presune medzi policiou a kalibracnym centrom a osoba vykonavajuca presun bola v tom case vykonat ukon jedenia- to tiez nie je vtipne. Ale co je vtipne, ze policia sleduje stranky www.parkujemakodebil.com. a ze vobec reaguje na prispevky tohto typu. Uz nech to je ako to je, ale to ze stal za tou ciarou je asi najmenej.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. V blizkosti uvedeneho miesta (Dubnica) sidli firma ZTS Elektronika SKS (Nova Dubnica), ktora robi napriklad merace rychlosti Ramer. Pamatam si to na zaklade clanku v novinach, kde policajti nespravnou obsluhou meraca namerali nic netusiacemu vodicovi v obci 130 km/h, lenze nemali zamerny kriz na vozidle, takze namerali nejaky preskok medzi vozovkou a vozidlom alebo niecim inym - ZTS Elektronika sa tam vtedy k tomu vyjadrovala, ze nebol dodrzany postup podla manualu k pristroju. Pozrite tiez povinne zverejnovane zmluvy, kde firma fakturuje rozne opravy a podobne. Takze to, ze v Dubnici bolo policajne vozidlo s ECV Kosic odovzdane do servisu "pristrojov" (rozumejme radarov, automatickej kamerovej lustracie na zaklade ECV v databazach alebo podobnych buzeracnych srandiciek) je plne vierohodny scenar.

  Tiez sa nie je co divit, ze policia reaguje na prispevky. Nemusi ich nutne sledovat, vyzera, ze autori stranky jej prispevky tykajuce sa policie zasielaju - pri niektorych prispevkoch je napisane, ze oslovili policiu a ta nereagovala.

  Zasadny problem je, ze firma vykonavajuca kalibraciu sa moze na zverenom policajnom vozidle len tak premavat na nakupy do potravin. Cize policia nemusela nijako pochybit, nemaju si co priznavat, ale mali sa vyjadrit k tomu, ci su nakupy v potravinach pracovnikov firmy vykonavajucej objednane ukony v poriadku a ake kroky podnikli (ak vobec nejake).

  OdpovedaťOdstrániť

Vulgárne, urážajúce a reklamné komentáre budú vymazané!